KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 19)

Vendi

Propozimi i PD për vetting në politikë, flasin ekspertët

“Vettingu në politikë mund të arrihet vetëm nëse bëhen ndryshime kushtetuese, të cilat domsodoshmërisht duhet të kenë mbështetjen e të gjithë faktorit politik”. I këtij mendimi është eksperti i çështjeve jurdike, Sajmir Visha, i cili në një intervistë të dhënë për Televizionin Publik Shqiptar, thotë, se ndryshimet kushtetuese do t’a …

Më shumë

ZJARRET NË PYJE, POLICIA E TIRANËS KËRKON BASHKËPUNIMIN E KOMUNITETIT

: Shtimi i rasteve të rënies së zjarreve në pyje, ka detyruar policinë e Tiranës që të kërkojë bashkëpunimin e komunitetit, për të parandaluar djegien e pyjeve dhe vënë para përgjegjësisë të atyre që shkaktojnë zjarre. Përmes një dalje të posaçme për mediat,  Zv.Drejtori për Rendin dhe Sigurinë Publike të …

Më shumë

MINISTRJA KUMBARO: “33 KANTIERE RESTAURIMI NË OBJEKTET E TRASHËGIMISË”

Janë rreth 33 kantiere restaurimi në të gjithë Shqipërinë tek objekte të ndryshme të trashëgimisë kulturore të vendit tonë.  Kjo është bërë e ditur nga Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro e cila ka qenë e pranishme në qytetin e Korçës për të ndjekur nga afër punimet që konsistojnë në ruajtjen …

Më shumë

Inagurohet “Hilton Garden Inn” Tirana

Çeli dyert në Tirane linja e gjigandit nderkombetar të hotelerisë “Hilton Garden in”. Rrjeti prestigjioz global i hotelerisë “Hilton Garden in” tashmë është prezent edhe në Shqipëri. Zgjerimi i markave të njohura boterore sic eshte Hilton pritet t’i japë një dimension të ri hotelerisë në tregun shqiptar. Kryeministri i Shqipërisë …

Më shumë