KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 14)

Vendi

Artes nga Elsa Demo – Njeriu i parëndësishëm në ekran

Artes nga Elsa Demo - Njeriu i parëndësishëm në ekran

Filmi “Nëntor i ftohtë” i Ismet Sijarinës, i vendosur gjatë zhvillimeve politike në Kosovë, si pjesë e ish-Jugosllavisë në vitet ’90, përcjell thjeshtësisht një dramë njerëzore me një stil tërësisht të kërkuar. Për të mbajtur familjen, një burrë (Kushtrim Hoxha) vendos të vazhdojë punën në fabrikën serbe; të shoqen (Adriana Matoshi) e …

Më shumë

Unaza e Madhe, ARSH gati dosjet e dëmshpërblimit për 46 objektet e para

https://youtu.be/RH-pDpgdpJg

Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi se ka përfunduar procesin e verifikimit dhe matjeve për 46 objekte që preken nga projekti i rehabilitimit të Unazës së Madhe të Tiranës, segmenti Pallati me Shigjeta – Sheshi Shqiponja. Pronarët e këtyre objekteve, të shtrira përgjatë tre loteve të këtij segmenti kishin dorëzuar dosjet e …

Më shumë

Unaza e Madhe, mes tensionit IVMT shemb një objekt, policia nxjerr jashtë familjen

Inspektoriati Vendor i Mbrojtjes së Territorit në Tiranë, ka shembur këtë të martë një objekt dy-katësh, në zonën e Laprakës. Familjarët fillimisht kanë vendosur të qëndrojnë brenda objektit, por më pas uniformat e policisë kanë ndërhyrë, duke i nxjerë jashtë ata. E zonja e shtëpisë, që u shemb si pasojë …

Më shumë

Shqipëria dhe Kroacia nënshkruajnë marrëveshjen e përbashkët për Partneritetin Strategjik

Shqipëria dhe Kroacia nënshkruajnë marrëveshjen e përbashkët për Partneritetin Strategjik

Kreu i qeverise shqiptare, Edi Rama u takua të marten në Zagreb me homologun e tij kroat, Andrej Plenkovic, takim i cili u finalizua me nënshkrimin e një marrëveshjeve të përbashkët për Partneritetin Strategjik. Takimi u zhvillua gjatë Samitit të Kryeministrave të iniciativës të Europës Qendrore, që zhvilloi punimet në …

Më shumë