KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 13)

Vendi

Ritëm i lartë punimesh në disa segmente rrugore, vijojnë problemet me rrëshqitjen

Një pjesë e rrugëve të nisura prej kohësh duhet të përfundonin deri në fund të këtij viti, por jo të gjitha segmentet rrugore kanë ecuri të kënaqshme të punimeve. Radio Televizioni Shqiptar ndoqi nga afër punimet e infrastrukturës në aksin rrugor Tiranë -Pogradec. Qeveria Shqiptare duhet të merrte në dorëzim …

Më shumë

Basha në mbështetje të protestave në Tiranë: “Mos u dorëzoni ju o të rinj, mos u dorëzoni o studentë!”

Mos u dorëzoni ju o të rinj, mos u dorëzoni o studentë!".

PD dhe kreu i saj Lulzim Basha vazhdojnë të shprehin mbështetjen në rritje ndaj banorëve në zonën e Unazës së Madhe, protesta e të cilëve kundër prishjes së banesave nga ndërtimi i kësaj vepre ka hyrë në ditën e 31-të. Dita e mërkurë mori vlera të veçanta pasi protestës së …

Më shumë

Studentët protestojnë për tarifat, Rama: Nuk shpenzojmë për studentët ngelës!

Protesta e studentëve shtrihet nga Tirana në qytete të tjera

Studentët e Universitetit të Tiranës kanë protestuar sot masivisht para Ministrisë së Arsimit për heqjen e pagesës për kredite të provimeve të mbartura, shtyrjen e afatit të pagesës vjetore dhe aplikimin me këste të pagesës vjetore. Ata kanë bojkotuar mësimin dhe kanë bllokuar rrugën para ministrisë duke hedhur parulla, madje …

Më shumë

Vettingu në Politikë, mbërrinë opinioni paraprak i Komisionit të Venecias

Deputetët e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë thyer bojkotin duke marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve që shqyrton pikërisht propozimin e tyre për Vettingun në Politikë. Lidhur me nismën e tyre, kreu i Kuvendit Gramoz Ruci, bëri të ditur se tashmë …

Më shumë