KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1233)

Vendi

Ndalohet Morina, krijuesi i “Autochthonous”-it

Dënohet "Njeriu dron"

Policia shqiptare njoftoi të mërkurën ndalimin e Ismail Morinës, njeriu që pretendon se ka ngritur dronin me flamurin me mbishkrimin “Autochthonous” tetorin e kaluar në Beograd, gjatë takimit futbollistik Serbi – Shqipëri. Sipas njoftimit të policisë ndalimi i Morinës është bërë pranë tregut elektrik, në rrugën “Petro Nini Luarasi” ndërsa …

Më shumë

PD-OSHEE, replika dhe kërcënime

OSHEE fiton gjyqin me "DIA"-n

Partia Demokratike e opozitës dhe OSHEE (Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike) u përfshinë të martën në shkëmbime të ashpra replikash, të cilat madje morën trajtën e kërcënimeve. Fillimisht PD akuzoi kryeministrin  Edi Rama se kishte favorizuar një mikun e tij në tenderin për ndërtimin e godinës së OSHEE. Sipas …

Më shumë