KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1194)

Vendi

Shqipëria synon Euro 2016, Serbia nderin e humbur

Shqipëria synon Euro 2016, Serbia nderin e humbur

Policia shqiptare ka nisur hetimet pasi autobuzi me të cilin udhëtonte kombëtarja serbe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Hotelin “Sheraton” në Tiranë është goditur me një mjet të fortë. Ekipi serb mërriti të mërkurën pas dite në Shqipëri në ballafaqimin historik me përfaqësuesen shqiptare të enjten në “Elbasan Arena” …

Më shumë

Ndalohet Morina, krijuesi i “Autochthonous”-it

Dënohet "Njeriu dron"

Policia shqiptare njoftoi të mërkurën ndalimin e Ismail Morinës, njeriu që pretendon se ka ngritur dronin me flamurin me mbishkrimin “Autochthonous” tetorin e kaluar në Beograd, gjatë takimit futbollistik Serbi – Shqipëri. Sipas njoftimit të policisë ndalimi i Morinës është bërë pranë tregut elektrik, në rrugën “Petro Nini Luarasi” ndërsa …

Më shumë

PD-OSHEE, replika dhe kërcënime

OSHEE fiton gjyqin me "DIA"-n

Partia Demokratike e opozitës dhe OSHEE (Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike) u përfshinë të martën në shkëmbime të ashpra replikash, të cilat madje morën trajtën e kërcënimeve. Fillimisht PD akuzoi kryeministrin  Edi Rama se kishte favorizuar një mikun e tij në tenderin për ndërtimin e godinës së OSHEE. Sipas …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com