KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1154)

Vendi

Shëndetësi, prezantohet receta elektronike

Shëndetësi, prezantohet receta elektronike

Ministria e shëndetësisë ka nisur prej afro tre muajsh në Durrës, programin e zëvendësimit të recetave të vjetra, të lëshuara me dorë nga mjeku, me recetën elektronike. Kjo recetë është program i teknologjisë së informacionit që mundëson gjenerimin, transmetimin dhe plotësimin e recetave mjekësore. Nëpërmjet këtij sistemi, mjeku harton dhe …

Më shumë

Profesor Kristo Frashëri, “Qytetar Nderi” i Tiranës

Shuhet pinjolli i Frashërllinjve

Bashkia e Tiranës i ka dorëzuar titullin “Qytetar Nderi”, prof. Kristo Frashërit, një prej figurave më të shquar të historiografisë shqiptare. “Në emër të qytetarëve të Tiranës, nderojmë Prof. Dr. Kristo Frashëri me titullin “Qytetar Nderi” për kontributin e çmuar në evidentimin e vlerave historike të qytetit të Tiranës. Kam …

Më shumë

Parlamenti nis punimet me debate

Parlamenti nis punimet me debate

Parlamenti shqiptar çeli pasditen e së hënës punimet e sesionit të VI-të parlamentar të legjislaturës së VIII-të, sfida kryesore e të cilit pritet të jetë reforma në drejtësi. Kryetari i parlamentit Ilir Meta, tha se kjo reformë duhet të jetë transparente dhe gjithperfshirëse. Realizimi i saj do të përmbushte dhe …

Më shumë
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com