KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 11)

Vendi

Meta uron Thaçin : “Bashkëpunimi ynë vëllazëror të bëhet shembull që udhëheq modelin e marrëdhënieve në rajon”

Meta uron Thaçin : "Bashkëpunimi ynë vëllazëror të bëhet shembull që udhëheq modelin e marrëdhënieve në rajon"

11 vjetori i shpalljes së pavarësisë së Kosovës ka qenë një rast që presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta të urojë homologun e tij të Kosovës, Hashim Thaçi. “Kam besim se kjo ditë e shënuar do të frymëzojë më shumë përpjekje, më shumë unitet dhe më shumë devotshmëri për të konsoliduar …

Më shumë

Meta, Thaçi, Haradinaj, në Mynih në Konferencën e Sigurisë

Meta, Thaçi, Haradinaj, në Mynih në Konferencën e Sigurisë

Presidenti i Republikës, të Shqipërisë, Ilir Meta, me ftesë të Kryetarit të Konferencës së Sigurisë së Mynihut, Ambasadorit Wolfgang Ischinger, do të marrë pjesë në Konferencën që organizohet, më 15-17 shkurt 2019. Në këtë edicion të 55-të të Konferencës, pritet që të diskutohen dhe debatohen qëndrime lidhur me zhvillimet aktuale …

Më shumë

Letra e Gramoz Ruçit për Pavarësinë e Kosovës

Letra e Gramoz Ruçit për Pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi uron Kryeparlamentarin Kadri Veseli, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. “Me rastin e kësaj ngjarjeje të shënuar për Kosovën dhe të gjithë shqiptarët, Ju dërgoj përshëndetjet dhe urimet e mia më të përzemërta për përparimin e Kosovës, konsolidimin e demokracisë, avancimin e proceseve …

Më shumë

Rama: ” Koha e të paprekshmëve po mbaron, shteti sot ka hyrë në një fazë të re”

Rama: " Koha e të paprekshmëve po mbaron, shteti sot ka hyrë në një fazë të re"

Lajmi se në shtëpitë e gjyqtarëve që ulën dënimin e vrasësit të katër policëve, policia ka gjetu, para, armë dhe municion, është komentuar edhe nga kryeministri Edi Rama. ‘Faleminderit me një përulje të thellë shërbëtorëve të shtetit që thyen mitin 30 vjeçar të paprekshmërisë absolute të kriminelëve me toga të …

Më shumë