KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1059)

Vendi

Shefat e diplomacisë të Ballkanit Perëndimor mblidhen në Durrës

Vrasja e 18 vjeçarit shqiptar në Kavalla, reagon fort MEPJ

Ministrat e Punëve të Jashtme të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Durrës, në datat 30-31 mars, për të diskutuar mbi përgatitjen e projekteve rajonale në fushën e transportit dhe energjisë, njofton ministria e jashtme shqiptare. Sipas njoftimit takimi vjen pas Samitit të Ballkanit Perëndimor të mbajtur në Vjenë, më …

Më shumë

PD: Projekti i Veliajt për parkun është tradhti ndaj qytetarëve; Bashkia : PD monument politik për vandalizmin dhe shkatërrimin

Ngjarjet e Liqenit Artificial, prokuroria nis hetimet

PD e opozitës ka radiaklizuar protestat e saj ndaj kreut të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Ajo ka shfrytëzuar ndërtimin e një këndi lojrash për fëmijë në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës, për të sulmuar ashpër kreun e bashkisë. Pas disa protestave në fundjavë që shkuan deri në përplasje …

Më shumë

Idrizi prezantoi platformën e riorganizimit të PDIU-së

Idrizi: Ngjarja e Bularatit alarm për institucionet e sigurisë kombëtare

Kryetari i partisë Drejtësi ,integrim dhe unitet prezantoi platformën e riorganizimit të forcës që drejton në mbledhjen e këshillit kombëtar. Shpëtim Idrizi para anëtarëve të PDIU-së, ndonëse u shpreh me rezerva për vizitën e kreut të diplomacisë shqiptare në Greqi pasi sipas tij nuk e ngriti publikisht çështjen çame, vlerësoi …

Më shumë