KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1058)

Vendi

Klosi bën thirrje për raportimin e fëmijëve që shfrytëzohen në rrugë

Në ditën ndërkombëtare të fëmijëve, ministri i punëve dhe çështjeve sociale Blendi Klosi, ka kërkuar që qytetarët të bëhen pjesë e sistemit për të raportuar cdo rast të fëmijëve që shfrytëzohen në rrugë ,për ti strehuar në institucionet rezidenciale të përkujdesit shoqëror. Në këto institucione fëmijët kanë mundësi të marrin …

Më shumë

Replika mes Nishanit dhe Veliajt për ndërtimin e këndit të lojrave tek liqeni artificial

Ndërtimi i këndit të lojrave tek parku i liqenit artificial ka nxitur replika në distancë mes Presidentit të Republikës Bujar Nishani dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Presidenti ishte sot në hapsirën ku po ndërtohet këndi i lojrave, nga ku tha se vandalizimi që po i bëhet parkut është i …

Më shumë

Gjobiten biznese nga AKU-ja për mosplotësimin e kushteve higjenosanitare

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka penalizuar me gjoba nga 300 deri në 500 mijë lekë bashkitë Tiranë, Shkodër, Fier, Durrës, etj si dhe disa kompani që administrojnë tregjet e hapura të miratuara nga njësitë e qeverisjes vendore, apo edhe subjekte të ndryshme, të cilat nuk plotësonin kushtet higjenosanitare të tregtimit …

Më shumë

Vasili letër Ramës dhe Ahmetaj për sektorin e bujqësisë dhe sistemin e doganave

Në cilësinë e kryetarit të grupit parlamentar të lëvizjes socialiste për integrim, Petrit Vasili i’u drejtua sërish me një letër kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të financave Arben Ahmetaj, ku i shpreh shqetësimin rreth sektorit të bujqësisë dhe sistemit të doganave. Sipas Vasilit duhen marrë masa lidhur me qëndrimin e …

Më shumë