KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1056)

Vendi

Basha këmbëngul: “Zgjidhjen e keni gati, Venecia jua ka propozuar, ne jemi gati, mbeteni të thoni ju vetëm po”

Basha akuzon Ramën se po ndez një hasmëri të re politike

Opozita e djathtë shqiptare vazhdon të këmbënguli se moskapja politike e drejtësisë është kushti kryesor që ajo ka vendosur për miratimin e Reformës në Drejtësi. “Ne mbështesim reformën në drejtësi që do të pastrojë drejtësinë nga gjyqëtarët e korruptuar. Parakusht dhe i vetmi kusht për këtë do të mbetet moskapja …

Më shumë

Konfliktet në rrjetet sociale. Psikologët: Kujdes me të dhënat personale

Ndërhyrja ruse në zgjedhjet në SHBA, dëshmojnë Facebook, Twitter dhe Google

Rrjetet sociale janë bërë pjesë integrale e jetës, veçanerisht per te rinjtë. Kjo formë komunikimi që është përhapur gjerësisht mundëson prezencën e pakufizuar të gjithsecilit, shërben për të prezantuar veten e për të shkembyer informacione. Por në jo pak raste përmban edhe rreziqe. 4 muaj më parë, në Laç, një …

Më shumë

Haxhinasto në Shkodër, inspekton punimet e aksit rrugor Mbikalimi i Trenit- Ura e Mesit

Korrupsioni me rrugët, verifikohet Haxhinasto

Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto ka inspektuar përfundimin e punimeve të rrugës Mbikalimi i Trenit – Ura e Mesit në Shkodër. Kjo rrugë, theksoi ministry, sjell edhe një zhvillim ekonomik për të gjithë zonën. Ministri tha se ky aks është shumë i rëndësishëm, pasi lidh qytetin e Shkodrës me gjithë …

Më shumë