KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1052)

Vendi

Parlament, mazhoranca dhe opozita polemizojnë për situatën në vend

Meta: Ne, Kuvendi i Reformës në Drejtësi; Basha: Ta shpërbëjmë Kuvendin e kapur peng nga krimi

Në parlamentin shqiptar maxhoranca e majtë dhe opozita e djathtë, regjistruan të enjten një tjetër seancë të polemikave të ashpra në fokusin e të cilave ishte situata në Shqipëri. Deputetët e opozitës kishin zgjedhur fragment të disa raporteve të fundit ndërkombëtare, që sipas tyre shprehin shqetësim për rritjen e fenomeneve …

Më shumë

Rama homazhe në Arlington

Rama homazhe në Arlington

Gjatë vizitës së tij në SHBA kryeministri Edi Rama ka vizituar Varrezat Kombëtare të Arlingtonit në Washington. Ai është pritur në një cermoni nderit ku në prani të Forcave të Armatosura Amerikane ka vendosur një kurorë me lule në varrin e ushtarit të panjohur në Arlington. “Një emocion i fortë, …

Më shumë