KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1050)

Vendi

Rama në SHBA, PD kërkon hollësi për iranianët

Rama në SHBA, PD kërkon hollësi për iranianët

Partia Demokratike e opozitës i ka kërkuar kryeministrit Rama informacion në lidhje masat e marra për pritjen dhe trajtimin e shtetasve iranianë, ish anëtarë të organizatës MEK në Shqipëri. Në një dokument të firmosur nga zëvendëskryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare në parlamentin shqiptar Flamur Noka, kërkoheshin hollësi për kapacitetet …

Më shumë

Vllahutin: Të gjitha reformat janë të lidhura me Reformën në Drejtësi

Vllahutin : "Populli shqiptar e meriton Europën"

Përfaqësues të komunitetit ndërkombëtar vazhdojnë t’i kujtojnë gjithnjë e më me intensitet politikës shqiptare se e ardhmja e vendit varet nga Reforma në Drejtësi. Të hënë gjatë një komunikimi me mediat ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin, tha se gjitha reformat janë të lidhura me atë të drejtësisë.  “Parlamenti …

Më shumë

Rama nis vizitën në SHBA

Rama nis vizitën në SHBA

Kryeministri shqiptar Edi Rama gjendet për një vizitë zyrtare në Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kulmi i së cilës do të jetë takimi me presidentin amerikan, Barak Obama, por edhe me zëvendësin e tij Xho Baiden. Të hënën zoti Rama do të takohet me përfaqësues të diasporës shqiptare, ku do …

Më shumë

Rama falenderon: Socialistët më kanë mirëkuptuar e mbështetur plotësisht!

Rama falenderon për referendumin: Socialistët më kanë mirëkuptuar e mbështetur plotësisht!

Kryetari i PS Edi Rama ka zgjedhur Fejsbukun për të përcjellë “Mirënjohje e thellë për familjen tonë të madhe politike që sot dha një provë shumë kuptimplotë të vetëdijes dhe angazhimit demokratik”. Sipas tij “Referendumi kaloi pritshmëritë për pjesëmarrjen falë angazhimit të të gjitha gjeneratave të socialistëve”. “I falenderoj me …

Më shumë