KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1048)

Vendi

Arrigo Saki në mbështetje të kuqezinjve: Kur njerëzit japin gjithçka, meritojnë vetëm lavdërime

Arrigo Saki në mbështetje të kuqezinjve: Kur njerëzit japin gjithçka, meritojnë vetëm lavdërime

Direkt, por edhe indirekt, kombëtares shqiptare të futbollit, po i vinë mbështetje në prag të takimit të dielën me Rumaninë. Ish traineri historik i kombëtares italiane Arrigo Saki, një zotëri i madh i historisë së futbollit botëror, sikurse e konsideron kryeministri Rama, i ka dërguar këtij të fundit një mesazh …

Më shumë

Ajeti i bashkohet ekipit

Ajeti i bashkohet ekipit

Në prag të ndeshjes me Rumaninë, Kombëtarja shqiptare merr një lajm të mirë nga mjeku i ekipit. Mbrojtësi Arlind Ajeti është mirë fizikisht dhe është i gatshëm t’i bashkohet ekipit. Qendërmbrojtësi kuqezi ka zhvilluar seanca stërvitore së bashku me ekipin duke treguar se nuk ka asgjë shqetësuese. Në takimin dramatik …

Më shumë

Reforma në Drejtësi, maxhoranca shpejton miratimin

Reforma në Drejtësi, maxhoranca shpejton miratimin

Të paktën 38 deputetë të shumicës parlamentare, kanë firmosur të premten kërkesën për të përfshirë diskutimin dhe miratimin e paketës me ndryshimet kushtetuese në procedurë parlamentare. Lista, faksimilja e së cilës është publikuar në disa media, kryesohet nga kreu i komisionit të Reformës në Drejtësi deputeti socialist Fatmir Xhafaj. Sipas …

Më shumë

Dervishi: Qëndrimet e Greqisë për Kishën Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, ndërhyrje në punët e brendshme

Dervishi: Qëndrimet e Greqisë për Kishën Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, ndërhyrje në punët e brendshme

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë i konsideron si ndërhyrje në çështjet e brendshme qëndrimet e qeverisë greke për problemet juridike pronësore në Shqipëri të Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë. Këshilltari për Komunikim në ministrinë e Jashtme, Glevin Dervishi deklaron se Autoqefalia e Kishës ortodokse shqiptare, përveç se frut …

Më shumë

Shqipëria përfshihet nga i nxehti

Quebec, vala e të nxehtit shton viktimat

Shqipëria është përfshirë nga një valë e madhe e të nxehtit. Në Tiranë termometri ka shënuar 37 gradë celcius. Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak thonë se kjo ka ardhur për shkak të depërtimit të masave ajrore afrikane, të shoqëruara edhe me prezencë rëre. Fenomene të tilla nuk janë të pazakonta …

Më shumë