KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1041)

Vendi

Lu thirrje të rinjve: “Bëjuni me dije udhëheqësve tuaj se doni të rriteni në një vend të lirë nga gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar”

Dorëheqja e gjyqtarëve e prokurorëve, Lu: Fitore për drejtësinë!

Komuniteti ndërkombëtar ka rritur më tej presionin ndaj politikës shqiptare për të miratuar më 21 korrik në parlament Reformën në Drejtësi. Një prej përfaqësuesve kryesorë të këtij komuniteti, ambasadori amerikan në Tiranë Donal Lu, duket se ka gjetur një mënyrë krejt origjinale për të detyruar politikën shqiptare të miratojë këtë …

Më shumë

Shqipëria drejt Samitit të Parisit

Shqipëria drejt Samitit të Parisit

Tre investime infrastrukturore të rëndësishme rajonale pritet të miratohen në 4 korrik gjatë Samitit të Parisit. Ndërsa raportoi në Këshillin Kombëtar të Integrimit Europian në lidhje me përgatitjet, ministri i jashtëm Ditmir Bushati, veç të tjerave renditi pritshmëritë që nga infrastruktura e deri tek mbështetja e studimit të vizibilitetit për …

Më shumë

Nis sezoni turistik në Theth

sezoni turistik, theth, valbone, bukurite natyrore shptare, aktivitete

Çelja zyrtare e sezonit turistik në Theth kulmoi me aktivitete të larmishme përmes veprimtarisë “Dita e Bjeshkës- Thethi, mrekullia e alpeve shqiptare”, që përkon me 50-vjetorin e shpalljes së Thethit, Park Kombëtar. Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, nisur nga nevojat me urgjente që ka kjo zonë për zhvillimin e turizimit …

Më shumë

Arrestohen në flagrancë 3 punonjës të doganës së Tushemishtit

Sektori Kundër Krimit Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në bashkëpunim me Sektorin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat Korçë, finalizuan operacionin “Tushemishti”. Në kuadër të këtij operacioni u arrestuan në flagrancë shtetasit Eduart Kushta, me detyrë doganier, në Tushemisht, Mentor Spahillari, punonjës policie me detyrë trup shërbimi pranë …

Më shumë