KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1039)

Vendi

Përkujtohet 1-vjetori i rënies së efektivit të RENEA-s Ibrahim BASHA

Në varrezat e Dëshmorëve të Kombit u zhvillua ceremonia përkujtimore në kuadër të 1 vjetorit të rënies në krye të detyrës në Lazarat, të efektivit të Komisariatit Special RENEA, Inspektor Ibrahim BASHA. Drejtori i Policisë së Shtetit Haki ÇAKO, shprehu dhimbjen dhe njëkohësisht nderimin për sakrificën dhe aktin sublim të …

Më shumë

Rama pret kombëtaren: “Ajo që ju keni dhënë në këtë europian për Shqipërinë dhe shqiptarët, kudo ku rrojnë, shkon shumë përtej futbollit”

"Ajo që ju keni dhënë në këtë europian për Shqipërinë dhe shqiptarët, kudo ku rrojnë, shkon shumë përtej futbollit"

Futbollistët e kombëtares shqiptare u pritën si heronj në Tiranë, pas një paraqitjeje mbresëlënëse në “Euro 2016”. Në Aerportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kishte dalë vetë kryeministri Edi Rama i cili u takua përzemërsisht me të gjithë ekipin. Pas egzekutimi të himnit, kombëtarja shqiptare me një autobuz të hapur u nis …

Më shumë

Bllokohen rrugët kryesore të kryeqytetit ku do të kalojë delegacioni i kombëtares

Policia e kryeqytetit ka kaluar në gadishmëri me rastin e mbërritjes së kombëtares shqiptare të futbollit dhe delegacionit që e shoqëronte atë në Francë. Policia ka marrë masa të larta sigurie për shoqërimin e skuadrës nga Rinasi në qendër të Tiranës, ku skuadra pritet të bëhet pjesë e aktiviteteve për …

Më shumë