KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1032)

Vendi

Rama i vendosur për ndërtimin e “Arena Kombëtare”

FSHF ofron "Arenën Kombëtare" për Superkupën e Evropës për vitin 2020

Kryeministri socialist Edi Rama shprehu vendosmërinë e tij për ndërtimin e Stadiumit të ri “Arena Kombëtare”, përkundër kritikave të kundërshtarëve politikë dhe disa specialistëve. Duke prezantuar këtë projekt gjatë mbledhjes së KKT, zoti Rama tha se “kemi marrë mbështetje për projektin për stadiumin” duke shtuar se “Të gjithë njerëzit e …

Më shumë

“www.pyetshtetin.al” portali më i ri në funksion të informimit të publikut

Transparencë, përgjegjshmëri dhe pjesmarrje, e drejta kushtetuese për informim e publikut, ishte kryefjala e konferencës “Për të drejtën e informimit”, me një pjesmarrje të gjerë të përfaqësuesve të institucioneve qëndrore e vendore e sistemit të drejtësisë. Në prezantimin e portalit më të ri, Pyet shtetin.al – si dhe analizën e …

Më shumë

Projekti i Sheshit “Skenderbej”, dëgjesë me banorë të njësisë administrative 11

Projekti i shndërrimit të sheshit Skënderbej në pedonale po u prezantohet të gjithë banorëve të Tiranës. Turi i dëgjesave ka vijuar në njësinë administrative 11, nga ku nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbajn Mazniku shprehu angazhimin e Bashkisë për të ndërhyrë dhe transformuar hapësirat publike nga duke nisur nga zonat …

Më shumë

PARASHIKIMI I EKSPERTËVE, RRITJE E TURIZMIT PREJ EMIGRACIONIT E TERRORIZMIT

turizmi, ekspertet, shqiperi, terrorizmi, emigracioni

Ndërkohë që valët e emigracionit në vendet tona fqinje, Greqi, Maqedoni, Itali shtohen apo Turqia vijon të goditet sistematikisht nga terrorizmi, sa mund të përfitojë Shqipëria si pasojë e kësaj situate në përthithjen e një potenciali të mundshëm turistik, sadoqoftë ai? Ndërkohë që verën e kaluar për herë të parë Shqipëria …

Më shumë

Kthimi i emigrantëve, rradhë të gjata në pikat kufitare me Greqinë

kakavije, rradhe, pike kufitare, greqi, pashket ortodokse, pala greke, dy sportele

Afrimi i Pashkëve Ortodokse ka sjellë edhe rikthimin tradicional të emigrantëve nga Greqia për ta kaluar këtë festë pranë të afërmve dhe familjarëve të tyre në vendlindje. Gjatë ditës së sotme në stacionin kufitar të Kakavijes është rregjistruar një fluks i konsiderueshëm lëvizjesh në sportelet e kontrollit të dokumentave në …

Më shumë