KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1031)

Vendi

Basha: 26 vite më parë shqiptarët thyen perden e hekurt të diktaturës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një deklarate përkujtoi 26-vjetorin e futjes në ambasada të qytetarëve shqiptarë. Basha thekson se fatkeqësisht ende shqiptarët janë me sytë drejt emigrimit, duke nënvizuar si shkaqe varfërinë dhe pasigurinë. Për kryedemokratin, Qeveria aktuale është më e korruptuara e 25 viteve demokraci, që ju …

Më shumë

Grabitja në Rinas, acarohen marrëdhëniet prokurori-polici

Grabitja në Rinas, acarohen marrëdhëniet prokurori-polici

Ka shumë mundësi që grabitja spektakolare ne Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas ditën e enjte, të kthehet në një përplasje mes Prokurorisë së Përgjithshme dhe Ministrisë së Punëve të Brendshme. Menjëherë pas ngjarjes prokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla ka urdhëruar hetimin e zyrtarëve të lartë të Policisë së Shtetit, duke …

Më shumë

Rama: “Arena Kombëtare” do të jetë ”një vlerë e shtuar”

Rama: "Arena Kombëtare" do të jetë një ”një vlerë të shtuar”

”Arena Kombetare” shtëpija e ardhshme e kuqezinjve, është vënë edhe një herë në qendër të vemendjes. Këshilli Kombëtar i Restaurimeve është mbledhur të premten për të vlerësuar projektin mbi restaurimin e fasadës së mbetur nga ish Stadiumit Kombëtar “Qemal Stafa”, i shembur pak ditë më parë. “Nuk jemi para faktit …

Më shumë

Kryeministria: Rama nuk ka marrë pjesë në ndonjë organizim elektoral të Presidentit Obama

PD padit kryeministrin për tre vepra penale, Rama i bën thirrje për Reformën në Drejtësi

Zyra e shtypit e kryeministrit Rama ka reaguar të premten ndaj dekarates së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sipas së cilës zoti Rama ka paguar 80 mijë dollarë të paligjshëm për dalë në fotot me presidentin amerikan Obama.   “Duke shprehur keqardhjen për manipulimin mediatik dhe propagandën e baltës lidhur me …

Më shumë

Rama i LSI: Ngjarja në Rinas, papërgjegjshmëri për sigurinë kombëtare!

Rama i LSI: Largimi i Manjanit, synonte normalizimin e bashkëpunimit mes dy partive

Grabitja në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” ka sjellë reagime të forta brenda koalicionit qeveritar. Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Luan Rama në një komunikim me median e ka konsideruar ngjarjen si papërgjegjshmëri për sigurinë kombëtare. Sipas tij ndërsa Ministria e Brendshme deklaroi masa shtesë te sigurisë, banditët vjedhin një ditë …

Më shumë