KRYEFAQJA » LAJME » Vendi (Faqe 1000)

Vendi

Presidenti Nishani shpreh ngushëllime për ngjarjen në Krujë

bujar nishani, ngushellime, ngjarja e krujes, autobuzi ne kruje

Ndërkohë edhe presidenti Nishani ka shprehur dhimbjen për ngjarjen tragjike të autobusit me besimtarë në Krujë. Krahas shqetësimit, Kreu i Shtetit, i ka uruar shërim sa më të shpejtë të të lënduarve duke i bërë njëkohësisht thirrje Qeverisë dhe institucioneve përkatëse që të ofrojnë ndihmë të specializuar jashtë vendit, nëse …

Më shumë

Vizita e kryeministrit Rama në Suedi, pati një produkt konkret të rëndësishëm

Vizita e kryeministrit Rama në Suedi , me ftesë të homologut të tij , Stefan Lyven, pati një produkt konkret të rëndësishëm. Në Dhomën Suedeze të Biznesit në Stokholm u lançua iniciativa për ngritjen e Këshillit të Investimeve dhe Zhvillimit, një nënstrukturë e Këshillit Ekonomik Kombëtar, që do të asistojë …

Më shumë

Operacioni ndërkombëtar “Riccio”, shkatërrohet një grup i fuqishëm i trafikut të drogës

Operacioni ndërkombëtar “Riccio”, shkatërrohet një grup i fuqishëm i trafikut të drogës

Një operacion i përbashkët antidrogë midis Italisë, Spanjës Gjermanisë dhe Shqipërisë i ka dhënë goditje njërit prej grupeve më të fuqishme të trafikut të drogës. Deri më tani janë arrestuar 31 persona dhe janë sekuestruar 130 kg drogë të llojeve heroinë e kokainë dhe 1 milionë euro. Sipas mediave janë …

Më shumë