KRYEFAQJA » LAJME » Teknologji/Shkencë (Faqe 22)

Teknologji/Shkencë

NASA: Në Mars ka ujë në gjendje të lëngët!

NASA: Në Mars ka ujë!

Shkencëtarët e NASA-s publikuan të hënën një zbulim të madh. Në planetin Mars ka ujë të rrjedhshëm dhe mund të ketë edhe jetë. Sipas tyre, lënda jetësore lëviz poshtë kanioneve dhe shkëmbinjve. Paraprakisht mësohet se uji i rrjedhshëm gjendet kryesisht gjatë periudhës së verës, në muajt e ngrohtë përpara se …

Më shumë

Defektet në sigurinë e Whatsappit, 200 milionë përdorues në rrezik.

Defektet në sigurinë e Whatsappit, 200 milionë përdorues në rrezik.

Një defekt që është zbuluar së fundmi në versionin web të Whatsappit, mund t’i lejojë hakerat të marin nën kontroll kompjuterat e përdoruesve thjesht duke përdorur numrat e tyre të telefonit. Të paktën 200 milionë njerës përdorin versionin web të aplikacionit Whatsapp, i cili mund të përdoret nga cdo platfomë …

Më shumë

Vjen Windows 10!

Vjen Windows 10!

Rreth orës 12, nga selia qëndrore e Microsoft, Redmond Campus në Washington, gjithashtu dhe livestream në të gjithë botën, do të mbahet dhe prezantimi i shumëpritur zyrtar. Pritet të ketë edhe lajmërime rreth pajisjeve që suportojne sistemin e Windows 10 – si kompjuterat, laptopat dhe tabletat përkatës. Gjithashtu, pritet të …

Më shumë