KRYEFAQJA » LAJME » Teknologji/Shkencë (Faqe 19)

Teknologji/Shkencë

Siguria në Oculus është shumë e lartë. Thjesht Shikojeni Mark Zuckerbergun

lajme teknologji facebook oculus rift mark zuckerberg

Shefi ekzekutiv dhe krijuesi i Facebook, Mark Zuckerberg i di gjithçka për Facebook, apo jo? Zuckerberg përdori opsionin e shpërndarjes së videove drejtpërsëdrejti me ndjekësit e tij në Facebook, për të promovuar pajisjet e reja virtuale Oculus Rift. Por përpara se të na prezantontë me detaje me produktin, Mark kish …

Më shumë

Beteja Apple – FBI, ndërhyjnë izraelitët e Cellebrite

app store fbi cellebrite shooting

Cellebrite, një kompani izraelite që meret me prodhimin e programeve të ndryshme enkas për celularë, është duke bashkëpunuar me FBI-në për të zhbllokuar telefonin e markës iPhone, të njërit prej vrasësve të San Bernardinos. Sipas burimeve të ndryshme izraelite, nëse Cellebrite ia del me sukses, atëherë FBI-së nuk do t’i …

Më shumë