KRYEFAQJA » LAJME » Teknologji/Shkencë (Faqe 18)

Teknologji/Shkencë

Programi AI i Google, mund kampionin e botës në lojën GO në raundin e parë

lajme teknologji google inteligjence artificiale

Në një kohë sfidash midis mendjes njerëzore dhe Inteligjencës Artificiale (AI), kampioni i botës në lojën GO, për pak mundet nga kundërshtari i tij, një kompjuter. Programi i Google, DeepMind AlphaGo, mundi kampionin nga Korea e Jugut, Li, Se-dol, në raundin e parë të lojrave në Seul. Një kompjuter ka …

Më shumë

Elon Musk: Apple po punon për të bërë një makine elektrike.

Elon Musk: Apple po punon për të bërë një makine elektrike.

Shefi i Teslas, Elon Musk ka thënë se është “një sekret i hapur” që Apple është duke ndërtuar një makinë elektrike. Ai gjithashtu ka parashikuar se makinat që vozisin vetë, pa shofer, do të bëhen shumë shpejt një “anakronizëm i çuditshëm”. Këto komentë, Musk I bëri gjatë një interviste ekskluzive …

Më shumë