KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 90)

Sport

Lojrat Olimpike Dimërore të 2018, pishtari mbërrin në Korenë e Jugut

Lojrat Olimpike Dimërore të 2018, pishtari mbërrin në Korenë e Jugut

Pishtari do të bëjë një udhëtim 101-ditor përgjatë Republikës së Koresë së Jugut, përpara se të mbërrijë në qytetin pritës Pjong Çeng, vend ku do të zhvillohen Lojrat Olimpike Dimërore të 2018. Prej 7 ditësh pishtari ndodhej në Athinë dhe ka qenë skiatori grek Janis Proios që ia ka dorëzuar …

Më shumë

Shah, triumfon Seitaj, por Islanda fiton 2.5-1.5 ndaj Shqipërisë

Shah, triumfon Seitaj, por Islanda fiton 2.5-1.5 ndaj Shqipërisë

Fitorja e mjeshtrit ndërkombëtar Ilir Seitaj ndaj kampionit aktual të Islandës Kjartanson, nuk mjaftoi që Shqipëria të arrinte një rezultat pozitiv në raundin e dytë të Kampionatit Europian të Shahu që po mbahet në Kretë. Rezultati përfundimtar ishte 2.5-1.5 në favor të Islandës. Për ekipin shqiptar barazoi edhe Llambi Pasku …

Më shumë

Lorik Cana Ambasador i “Grassroots”-it për Shqipërinë

Lorik Cana Ambasador i “Grassroots”-it për Shqipërinë

Ish-kapiteni i ekipit kombëtar të futbollit, Lorik Cana emërohet Ambasador i Grassroots-it për Shqipërinë. Pas momentit emocional dhe historik të mbylljes së karrierës në Shkodër, për Lorikun, porta e tij në FSHF ishte absolutisht e hapur për çdo lloj kontributi dhe bashkëpunimi. Pikërisht Lorik Cana, tashmë edhe si kapitenin e …

Më shumë