KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 9)

Sport

Egjipti pret Kupën e Kombeve 2019

Egjipti do të presë Kupën e Kombeve të 2019-ës. Kështu u vendos në Komitetin ekzekutiv të CAF-it, i cili preferoi Egjiptin përkundër Kamerunit. Kërkesa e këtyre të fundit nuk u miratua për shkak të vonesave në përgatitjet dhe shqetësimet lidhur me sigurinë. Kameruni është përballur me sulme të vazhdueshme të …

Më shumë

Nisin përgatitjet për turneun historik të Taekuondosë në Tiranë

Shqipëria përgatitet për të parin turne “G1”, sikundër njihen ndryshe turnetë ndërkombëtarë të Taekuondosë në version “World” që janë kualifikues për në Lojërat Olimpike dhe për organizatorët Leo Kapri dhe Endri Hoxha, ky është një moment historik për gjithë sportin shqiptar. Ndërsa për drejtorin e Turneut, Eltjon Rramilli, kjo paraqet …

Më shumë

Salvini: Të mos mbyllen stadiumet

Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini thotë se ai është “absolutisht kundër ndaj mbylljes së stadiumeve”, si një mënyrë për të luftuar dhunën në to. Këto fjalë i ka thënë në një konferencë shtypi, ku sëbashku me të ndodheshin edhe nënsekretari Giancarlo Giorgetti, shefi i policisë, Franco Gabrielli dhe Giovanni …

Më shumë

Attiyah kryeson “Dakar 2019”

Nasser al-Attiyah, ish-kampion i Katarit, ka fituar etapën e hapjes së garës së Dakarit, Lima-Pisco. Al-Attiyah, fituesi në vitin 2011 dhe 2015 është një minutë dhe 59 sekonda përpara Carlos Sainz të Spanjës, që renditet në vendin e dytë, dhe Jakub Przygonski të Polonisë i treti. “Është gjithmonë mirë kur …

Më shumë