KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 8)

Sport

Tiranë, kurs ndërkombëtar kualifikimi për trainerët e tenisit

Tiranë, kurs ndërkombëtar kualifikimi për trainerët e tenisit

Në Tiranë, në mjediset e Kompleksit “National Sport Park” u zhvillua një kurs 10-ditor kualifikimi për trajnerët e tenisit. Për përfaqësuesit e Federatës Ndërkombëtare të Tenisit (ITF), ku kurs shënon një tjetër nivel të kualifikimit të trajnerëve. Vitor Kabral, Drejtori i ITF-së për Zhvillimin në Evropë, tha se “ky është …

Më shumë

Angli, Rrezimi i helikopterit vret Presidentin e Leicester City F.C

Futbolli anglez është tronditur të shtunën në mbrëmje nga një aksident tragjik që mendohet se i ka marrë jetën Viçai Srivaddhanaprabhës, presidentit të klubit të futbollit të Leicester City, skuadrës që para dy sezonesh sfidoi gjasat dhe u shpall “kampione” e Premier Ligës. Vetëm pas çaste pasi është ngritur nga …

Më shumë