KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 70)

Sport

Krerët e FIFA-s dhe UEFA-s përshëndesin rizgjedhjen e Dukës në krye të FSHF

Krerët e UEFA-s dhe FIFA-s përshëndesin rizgjedhjen e Dukës në krye të FSHF

Rizgjedhja edhe për katër vjet e zotit Armando Duka si president i FSHF-së është përshëndetur nga krerët më të lartë drejtues të FIFA-s dhe UEFA-s. Sipas FSHF “Presidenti i UEFA-s, zoti Aleksandër Ceferin gjatë një bisede telefonike fare pak orë pas mbylljes së punimeve i përcolli urimet e menjëhershme zotit …

Më shumë

Ceremonia e “Pjongçeng 2018”, 35 mijë spektatorë në temeperatura të ulta

Cermonia e “Pjongçeng 2018”, 35 mijë spektatorë në temeperatura të ulta

Një nga pikat kulmore të Lojërave Olimpike janë ceremonitë e hapjes. Edhe ajo e “Pjongçeng 2018”, nuk bën ndryshim. E veçanta e këtij viti është se, edhe përkundër idesë se këto janë Lojëra Dimërore dhe temperaturat priteshin të ishin të ulëta, ato kanë qenë shumë më poshtë parashikimeve. Ka patur …

Më shumë

Hala: “Në Itali kam dhënë dorëheqje si arbitër se është ofenduar Shqipëria”

Kandidati Shpëtim Hala ish arbitër futbolli, tha se do të japi kontributin e tij për futbollin shqiptar, i cili nuk duhet të jetë i politizuar.  “Në Itali kam dhënë dorëheqje si arbitër se është ofenduar Shqipëria” tha zoti Halo, ndërsa shprehu keqardhjen që mediat ishin treguar të pabarabarta në fushatën …

Më shumë