KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 7)

Sport

Paris SG, stërvitet ne Katar

Paris SG, ndodhet në një turne promovimi katër-ditor në Katar. Me këtë rast ata kanë kryer një stërvitje të hapur para mijëra spektatorëve në stadiumin Ndërkombëtar Khalifa. “Këtu është Paris!”, flamuj me ngjyrë blu dhe të kuqe kështu ishte veshur stadiumi nga mijëra tifozë vendas të PSG. Në këtë kompleks …

Më shumë

Në gjyq pas 30 vjetësh të tragjedisë në Hillsborough

Në gjyq pas 30 vjetësh të tragjedisë në Hillsborough

Komandanti i policisë, që ishte prezent gjatë fatkeqësisë që ndodhi në stadiumin e futbollit Hillsborough do të përballet me gjyqin, mbi vdekjen e 95 përkrahësve të Liverpool, 30 vjet pas tragjedisë. David Duckenfield ishte komandanti i forcave policore gjatë ndeshjes gjysmëfinale të FA Cup në mes të Liverpoolit dhe Nottingham …

Më shumë