KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 62)

Sport

Argjentina hedh kanditaturen për kupen e botës 2030

Yjet futbollit botëror, Lionel Messi dhe Luis Suarez kanë vendosur të ofrojnë mbështetjen e tyre për një ofertë të përbashkët nga Argjentina, Uruguai dhe Paraguai për të organizuar Kampionatin Botëror të 2030-të. “Messi do të bashkohet me ne në këtë iniciativë, dhe sigurisht Suarez,” tha Fernando Marin, koordinatori i kësaj …

Më shumë

Pritet flaka olimpike në Japoni

Flaka olimpike pritet të vijë shumë shpejt në Japoni, vendin ku do të organizohen lojërat olimpike verore në 2020. Ministri përgjegjës për ndërtimin i Japonisë, Masayoshi Joshino, është ngarkuar të mbikëqyrë punimet që po bëhen në zonat e prekura nga tërmeti që goditi Japoninë. Në një konferencë për shtyp ai …

Më shumë