KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 60)

Sport

Michael Schumacher, 50 vjeç

Heshtja që rrethon mbi statusin e legjendës së Formula 1, Michael Schumacher është krejtësisht e kuptueshme, ka thënë mësuesi i tij te Benetton dhe Ferrari, Ross Brawn, për Press Association Sport. 7 herë kampioni i botës, një rekord që qëndron ende, ka mbushur 50 vjeç të enjten, por miliona tifozët …

Më shumë

Sport, hipizmi në Kinë

Në një arenë shumëngjyrëshe që i ngjan një pallati të madh europian, kalorësit e rinj kinezë marrin pjesë në një shfaqje të jashtëzakonshme me kuaj. Duket sikur je në Britani dhe po performojnë shtresat e larta të shoqërisë, por në fakt kjo është periferia e Shanghai dhe County Down Club, …

Më shumë

Gugash Magani, trajneri i ri Besës

Gugash Magani, trajneri i ri Besës

Gugash Magani mund të jetë trajneri i ri i Besës. 53-vjeçari nga Peqini do të zëvendësojë Gentian Begejën në stolin e verdhezinjve, për pjesën e dytë të kampionatit të kategorisë së parë. Ende asgjë nuk është bërë zyrtare, por sipas burimeve pranë klubit kavajas, presidenti Bizhdili ka nënshkruar tashmë një …

Më shumë