KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 58)

Sport

Sanksionet amerikane, “Nike” lë pa këpucë kombëtaren iraniane

Sanksionet amerikane, "Nike" lë pa këpucë kombëtaren iraniane

Vendimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të ndëshkuar Teheranin ka patur pasojat e tij edhe në Botërorin Rusi 2018. Kompania “Nike” nuk do të furnizojë me këpucë futbolli kombëtaren iraniane. Një çështje mjaft e rëndësishme kjo për drejtuesit e kombëtares në Botërorin e Rusisë. Trajneri Kerioz dhe stafi …

Më shumë

Volejboll, shqiptarja Bici firmos me Novarën

Volejboll, shqiptarja Bici firmos me Novarën

Pas dy sezonesh të shkëlqyera në nivelin e dytë të kampionatit italian të volejbollit të femrave, në Serinë A2, volejbollistja shqiptare, Erblira Bici, ka bërë hapin e madh të karrierës, duke firmosur për nënkampionen e Italisë, Novarën. Në një intervistë ekskluzive për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, 23-vjeçarja ka rrëfyer prapaskenat …

Më shumë

Befasuese, Spanja shkarkon trainerin e kombëtares një ditë para fillimit të “Rusi 2018”

Befasuese, Spanja shkarkon trainerin e kombëtares një ditë para fillimit të "Rusi 2018"

Julen Lopetegi është shkarkuar nga detyra e trajnerit të Spanjës, vetëm një ditë pasi u bë e ditur se ai kishte rënë dakord të merrte përsipër drejtimin e Realit të Madridit pas përfundimit të Botërorit. Lopetegi ka nënshkruar një marrëveshje 3-vjeçare me fituesen në fuqi të Ligës së Kampione për …

Më shumë