KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 5)

Sport

CONCACAF, Ish- Presidenti në “darën” e drejtësisë, Jack Warner rrezikon gjobë të çmendur

Ish presidenti i CONCACAF dhe po ashtu ish zëvendës president i FIFA-s, Jack Warner, ishte paditur nga Konfederata e Amerikës së Veriut, asaj qendrore dhe Karaibeve për vjedhjen e miliona dollarëve nga marrëveshje të jashtëligjshme për të drejtat e transmetimit të ndeshjeve të Kupës së Botës dhe atyre regjionale në …

Më shumë

Puig i përgjigjet ashpër Ciabatti-t: Me Honda kanë fituar shumë pilotë, me Ducatin vetëm një

Bosi I HRC, Alberto Puig në një intervistë për “El Confidencial”, i përgjigjet rreptë, drejtuesit të Dukatit, Ciabatti, që i ka quajtur fitoret e Hondës, të arritura vetëm në sajë të Markez. “Mendoj se Ciabatti duhet të shikojë të gjitha garat e 500 kubikëve të MotoGP që ka fituar Honda. …

Më shumë

Binotto: Vettel është një lider. Drejtori i Ferrarit ve Seb në të njëjtin nivel me Schumacher

Drejtori i Ferrarit, Mattia Binotto ka dalë në mbrojtje të Sebastian Vettel, në prag të garës së 10-të të botërorit të Formula 1, atë që do të zhvillohet në Silverstone, në një intervistë të dhënë për “Auto Bild Motorsport’. Ai ka mbështetur edhe qëllimin që ka gjermani për t’u shpallur …

Më shumë