KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 49)

Sport

Rusi 2018; Gjermania turpërohet 0-2 nga Koreja e Jugut, Suedia dhe Meksika kualifikohen

Gjermania turpërohet 0-2 nga Koreja e Jugut, Suedia dhe Meksika kualifikohen

Tradita e eliminimit të kampiones në fuqi të botës që  në fazën e grupeve, nisi me Francën në 2002-shin, e vijoi me Italinë në 2010-ën dhe Spanjën në 2014-t, ka mbetur në fuqi edhe në Botërorin “Rusi 2018”, sepse kampionia në fuqi, Gjermania, është eliminuar pas një humbjeje të turpshme …

Më shumë