KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 48)

Sport

Gega ka triumfuar “Tarragona 2018”, fiton medaljen e arit në disiplinën 3000 m/p

Gega kualifikohet më tej në Kampionati Evropian të Atletikës

Atletja shqiptare Luiza Gega ka triumfuar në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” duke fituar medalje ari në disiplinën 3000 metra me pengesa. Gega regjistroi kohën 9 minuta, 27 sekonda e 73 të qindtat. Kjo ishte medalja e parë e artë për Shqipërinë në lojërat mesdhetare të këtij edicioni. Shqiptarja la pas …

Më shumë

Rusi 2018; Performanca e Spanjës dhe Rusisë deri më tani në fushën e gjelbër

Rusi 2018; Performanca e Spanjës dhe Rusisë deri më tani në fushën e gjelbër

Historia e Rusisë deri më tani; Një ndeshje e paharrueshme në hapje të Botërorit Rusi 2018, dhe fitorja me Egjiptin i dhanë mundësinë atyre për t’u kualifikuar.  Por humbja me Uruguajin i solli ata me këmbë në tokë. Pasi sfida me Spanjën është krejt gjë tjetër. Përgatitësi atletik i Rusisë, Paulino …

Më shumë

Basketboll, Shqipëria më 1 korrik përballë Danimarkës

Basketboll, Shqipëria më 1 korrik përballë Danimarkës

Shqipëria e basketbollit të meshkujve do të luajë më 1 korrik 2018 ndeshjen e fundit të grupit të saj të Eliminatoreve të Evropianit dhe Kombëtarja kuqezi vijon stërvitjen në kryeqytet, nën drejtimin e trajnerit Antonios Dukas. Duke folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, greku i stolit kuqezi rrëfen edhe pritshmëritë …

Më shumë

Grupi G, goli i shqiptarit Januzaj firmos fitoren minimale të Belgjikës ndaj Anglisë, Tunizia përmbys Panamanë 2-1

Përmbledhje Angli vs Belgjikë 28 Qershor 2018

Pas grupit H, edhe grupi G i “Rusi 2018” ka dhënë të enjten verdiktet e tij duke kualifikuar për më tej Belgjikën, si të parën e grupit dhe Anglinë si të dytën. Ndërkohë, Tunizia ka mundur 2-1 Panamanë në takimin tjetër të mbrëmjes, por të dyja skuadrat ishin eliminuar që …

Më shumë