KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 40)

Sport

Futboll, “Shpresat” e Shqipërisë fitojnë 3-2 ndaj Bjellorusisë

Futboll, "Shpresat" e Shqipërisë fitojnë 3-2 ndaj Bjellorusisë

Shpresat e Shqipërisë janë kthyer tek fitorja, duke mundur Bjellorusinë 3-2 në miqësoren e parë midis këtyre dy skuadrave dhe në të dytën për skuadrën e trajnerit Alban Bushi, që para pak ditësh ishte mundur 0-2 përballë Bosnjë-Hercegovinës. Në ndeshjen e zhvilluar në Stadiumin “Elbasan Arena” dhe e sjellë për …

Më shumë

Mourinho për Ronaldon: Jemi më të motivuar që kemi në skuadër lojtarin më të mirë në botë

mourinhio

Kristiano Ronaldo është bashkuar me Portugalinë në stërvitje, në përgatitjet për kampionatin botëror Rusi 2018. Ai ka nisur stërvitjen me shokët duke bërë ushtrime me ta e duke u praktikuar me topin. Joao Mourinhho, një nga lojtarët e përfaqësueses së Portugalisë shpreson që skuadra të përshtatet sa më mirë tashmë …

Më shumë

Panuçi : “Nuk më pëlqen të gjej justifikime, por bateritë i kishim të shkarkuara”

Panuçi optimist në GlLasgou: Do të bëjmë gjithçka për ta fituar!

Traineri i kombëtares shqiptare Kristian Panuçi, ka dhënë spjegime pas humbjeve të rënda që ekipi i tij pësoi gjatë javës së kaluar. Pavarësisht se ishin takime miqësore, humbja 3-0 me Kosovën dhe 4-1 me Ukrainë, nga oponioni u konsideruan poshtëruese. Por për Panuçin “Nuk ka asgjë kaq të rëndë dhe …

Më shumë