KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 4)

Sport

Përdori doping, shtangistja Begaj pezullohet 8 vjet nga peshëngritja

FSHP pezullon përjete Romela Begajn

Romela Begaj është përjashtuar për 8 vjet nga peshëngritja. Shtangistja shqiptare pati rezultuar pozitiv për përdorimin e substancës së ndaluar stanozolol në Botërorin e vitit 2017, ku në peshën deri në 69 kg, ajo mori medaljen e artë në shkëputje dhe u shpall nënkampione e botës në dygarësh. Por rezultimi pozitiv …

Më shumë