KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 33)

Sport

Futbollistët e vegjël të bllokuar, Infantino: FIFA do të ishte e nderuar t’i ftonte në finalen e botërorit 2018!

Futbollistët e vegjël të bllokuar, Infantino: FIFA do të ishte e nderuar t'i ftonte në finalen e botërorit 2018!

Të gjithë futbollistët e vegjël dhe trajneri i tyre që kanë mbetur të bllokuar në një shpellë në veri të Tailandës, janë të ftuar të marrin pjesë në finalen e botërorit rus. Ky është premtimi që ka bërë presidenti i FIFA-s Xhani Infantino. “Nëse, ashtu si të gjithë shpresojmë, skuadra …

Më shumë

Belgjika dërgon në shtëpi 5 herë kampionët e botës

Belgjika dërgon në shtëpi 5 herë kampionët e botës

Do të jetë një çështje e brendshme evropiane ajo e titullit të kampiones së botës, sepse, pasi është eliminuar Uruguai pasdite, edhe përfaqësuesja e fundit e mbetur nga Amerika Latine, Brazili, u eliminua përballë Belgjikës. 5 herë kampionët e botës janë mundur 1-2 përballë “Djajve të kuq”, të cilët rikthehen …

Më shumë

Shuhet ish futbollisti Skender Hyka, ylli i Tiranës në vitet ’60 – ’70

Shuhet ish futbollisti Skender Hyka, ylli i Tiranës në vitet '60 - '70

Futbolli shqiptar ka përcjellë të premten për në banesën e fundit një prej figurave më të spikatura të tij në gjysmëshekullin e fundit. Ish-futbollisti i shquar i Tiranës, ish-shef i klubit bardheblu, ish-Sekretari i Përgjithshëm i FSHF dhe për 5 legjislatura i zgjedhur anëtar i Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare …

Më shumë

Tygart: Sistemi i dopingut në Rusi vazhdon të ecë përpara

Tygart: Sistemi i dopingut në Rusi vazhdon të ecë përpara

Rusia është vendi me numrin më të madh të medaljeve të hequra, sidosmos ato olimpike, për shkak të përdorimit të dopingut. E kjo nuk është aspak pozitive. Edhe në botërorin e futbollit ka dyshime se futbollistët e kombëtares ruse kanë përdorur sistematikisht doping, duke vënë në diskutim ecurinë pozitive. Gjithçka …

Më shumë

Peshëngritje, zgjidhet komiteti i ri drejtues i FSHP-së

Peshëngritje, zgjidhet komiteti i ri drejtues i FSHP-së

Shtanga shqiptare ka kurorëzuar të mërkurën paradite një proces të gjatë, por të suksesshëm reformimi rrënjësor, duke zgjedhur një Komitet të ri Drejtues të Federatës së Peshëngritjes, që pason zgjedhjen në prill të Presidentit të ri Theodhor Masllavica. Një gjë e tillë u konfirmua nga Asambleja e Përgjithshme e Jashtëzakonshme …

Më shumë

Botërori, Suedia mposht Zvicrën, është në çerelfinale

Botërori, Suedia mposht Zvicrën, është në çerelfinale

Suedia është çerekfinalistja e 7-të e këtij Botërori, pasi nordikët mundën minimalisht Zvicrën, në takimin e zhvilluar të martën pasdite në Stadiumin e Shën Pjetërburgut. Pjesa e parë e ndeshjes së zhvilluar në Shën Pjetërburg ka qenë e barazpeshuar, me të dyja skuadrat që nuk arrijnë të thyejnë njëra-tjetrën, kjo …

Më shumë