KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 33)

Sport

Gega për Kastriotin

Partizani luan me Kastriotin, një skuadër e rikthyer sivjet në kategorinë superiore. Në dy ndeshjet e para krutanët kanë marrë një fitore dhe një humbje. Por sa e njeh trajneri  Partizanit, Skënder Gega skuadrën krutane. Të kuqtë fituan me Kamzën ndeshjen e kaluar, por trajneri Gega nuk është i kënaqur …

Më shumë

Kalluci për Luftëtarin

Luftëtari nuk i ka bërë një nisje të mirë kampionatit të 80-të kombëtar, duke pësuar dy humbje në dy ndeshjet e para. Dhori Kalluci një nga futbollistët e Luftëtarit të para viteve 90-të, në analizën që i bën 180 minutave të skuadrës gjirokastrite thekson se humbja me Laçin jashtë edhe …

Më shumë