KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 32)

Sport

Shqipëri – Izrael nis takimi në “Elbasan Arena”

Shqipëri - Izrael, përfundon 0 - pjesa e parë

Në “Elbasan Arena”  nis takimi Shqipëri – Izrael, takimi i parë në kuadër Ligës së Kombeve. Formacioni i Shqipërisë është ky Strakosha (GK), Binaku, Hysaj, Veseli, Xhimshiti, Basha, Memushaj, Xhaka, Guri, Hyka (C), Gavazaj. Ndërsa formacioni i Izraelit është Hainmov, Dasa, Habashi, Kapiloto, Natcho, Zahavi, Kayal, Dabbur, Yeini, Twatha, Peretz. Ky …

Më shumë

Liga e Kombeve, Gjermani – France mbyllet me barazim pa gola

Ndeshja e të mëdhenjve të futbollit ndërkombëtar, Gjermani-Francë është mbyllur me rezultatin 0-0, e vlefshm kjo për Ligën e Kombeve. E luajtur në Alianz Arena, të mbushur plot me 75 mijë spektatorë, futbollistët e të dyja skuadrave kanë dhuruar spektakël. Trajnerët respektivë hedhin në fushë formacione me shumë pak ndryshime. …

Më shumë

UEFA ndryshon rregullin e golit në fushë kundërshtare

UEFA ka vendosur të ndryshojë rregullin e golit në fushë në kundërshtare në veprimtaritë evropiane. Pas takimit klasik me trajnerët e klubeve të mëdha evropiane, sekretari i përgjithshëm I UEFA-s, Giorgio Marchetti ka deklaruar: “Trajnerët mendojnë se rregulli duhet riparë dhe ne këtë do të  bëjmë. Sipas këndvështrimit të tyre, …

Më shumë

Gamova: Shqipëria, mikpritje dhe organizim i shkëlqyer i evropianit

Gamova: Shqipëria, mikpritje dhe organizim i shkëlqyer i evropianit

Evropiani i Nën-19-vjeçareve në volejboll për femra ka sjellë në Shqipëri ajkën e talenteve të rrjetës kontinentale, por edhe një numër personalitetesh të këtij sporti. Njëra prej tyre është edhe dy herë kampionia e botës dhe dy herë nënkampionia olimpike, rusja Jekaterina Gamova. Duke folur ekskluzivisht për Rrjetin Radio-Televizionit Shqiptar, …

Më shumë