KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 31)

Sport

FIFA: Stop fokusimit të tifozeve tërheqëse gjatë ndeshjeve

Fifa ka kërkuar nga transmetuesit televizivë si dhe nga grupi televiziv i FIFA-s, të reduktojë paraqitjen në ekran të tifozeve tërheqëse gjatë ndeshjeve, të konsideruara seksi. Kështu ka deklaruar shefi i departamentit për përgjegjësinë sociale në FIFA, Federiko Adieki. Ai ka vënë re se gjatë botërorit të Rusisë, rastet e …

Më shumë

Reagim i RTSH në lidhje me të drejtën e transmetimit të KATEGORISË SUPERIORE 2018-2022

arritur një stad të fortë të pavarësisë editoriale

Edhe një herë, për të fundit herë… RTSH informon publikun në lidhje me të drejtën televizive të Kategorise Superiore për sezonet 2018-2022. RTSH ka marrë pjesë në tenderin e të drejtave TV që FSHF ka shpallur në muajin Prill të këtij viti duke ofertuar vetëm për paketën B të parashtruar …

Më shumë

Kukësi, sonte përballë La Valetës së Maltës në turin e parë

Kukësi fiton ndaj Torpedos, por nuk kualifikohet

Veprimtaria më prestigjioze e klubeve të Evropës, Liga e Kampioneve, ka nisur rrugëtimin e turtt të parë eliminator dhe nënkampionia e Shqipërisë, Kukësi, do të zbresë në fushën e blertë për t’u ndeshur me maltezët e La Valetës. Në fakt, verilindorët marrin pjesë në këtë veprimtari pas pezullimit të përkohshëm …

Më shumë