KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 30)

Sport

Ngjarja në Kamëz, arbitrat deklarojnë se do bojkotojë ndeshjet e futbollit në nivel kombëtar

Ngjarja në Kamëz, arbitrat deklarojnë se do bojkotojë ndeshjet e futbollit në nivel kombëtar

Shoqata “Bashkimi i Arbitrave të Futbollit Shqiptar” ka shprehur tronditjen e saj pas ngjarjes së dhunës sipas saj ekstreme ushtruar ndaj gjyqtarit Eldorjan Hamiti në Kamëz në takimin Kamza – Laçi, dhe ka vendosur të bojkotojë ndeshjet e futbollit në nivel kombëtar. Kjo është bërë e ditur në një deklaratë …

Më shumë

Disiplina përjashton Kamzën, Superiorja vazhdon me nëntë ekipe

Disiplina përjashton Kamzën, Superiorja vazhdon me nëntë ekipe

Komisionit të Disiplinës së FSHF vendosi të përjashtojë nga kategoria superiore skuadrën e Kamzës, pas ngjarjeve të dhunshme në ndeshjen Kamza-Laçi javën e kaluar. Sipas dënimit skuadra e Kamzës edicionin e ardhshëm është e detyruar ta nisë nga Kategoria e Dytë. “FK Kamza” për dështim në përmbushjen e përgjegjësive për …

Më shumë

MotoGP rikthehet në Indonezi

Rikthimi i MotoGP në Indonezi pas më shumë se dy dekadave ka gëzuar shumë ishullin e Lombokut ku tifozët e këtij sporti shpresojnë se do të ringjallë ekonominë e shkatërruar nga tërmeti. MotoGP ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare me Korporatën e Zhvillimit të Turizmit në Indonezi për të zhvilluar këtë …

Më shumë