KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 29)

Sport

“WADA” i heq Rusisë pezullimin 3-vjeçar për doping

Agjencia Botërore e Anti-Dopingut (WADA) vendosi të enjten pasdite që t’ia heqë pezullimin Agjencisë Ruse të Anti-Dopingut, çka u hap rrugë të gjithë sportistëve ruse që të rikthehen normalisht në konkurrim në të gjitha sportet. “Shumica dërrmuese e Komitetit Ekzekutiv të WADA-s vendosi ta rikthejë RUSADA-n në gjirin e familjes …

Më shumë

Nis shpërndarja e biletave për Kampionatin Botëror të futbollit për femra 2019

Nis shpërndarja e biletave për Kampionatin Botëror të futbollit për femra 2019

Ka nisur shpërndarja e biletave për Kampionatin Botëror të futbollit për femra 2019. Lajmi është bërë I ditur gjatë një aktiviteti të organizuar nga Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe Presidenti i Federatës Franceze të Futbollit Noël Le Graët. Komiteti Organizativ I këtij aktiviteti ka vendosur që biletat të shpërndahen …

Më shumë