KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 28)

Sport

Qeveria, VKM për “Sportistët e nivelit të lartë”

Qeveria ka nxjerrë të mërkurën vendim të ri për Sportistët e Nivelit të Lartë, përfitojnë kampionët dhe medalistët në aktivitetet ndërkombëtare. Vendimi i ri i qeverisë për “Sportistët e Nivelit të Lartë” parashikon mbi 600 mijë lekë rrogë (të vjetër), shpërblime për medaljet njësoj sikurse në VKM-të e mëparshme e …

Më shumë

TRAJNERI I KOMBËTARES SË NËN-21-VJEÇARËVE BUSHI, FLET PARA MIQËSORES SË DYFISHTË ME MALTËN

TRAJNERI I KOMBËTARES SË NËN-21-VJEÇARËVE BUSHI, FLET PARA MIQËSORES SË DYFISHTË ME MALTËN

Dy ndeshjet miqësore me Maltën shënojnë edhe një kalim brezash për Kombëtaren shqiptare të futbollit për grupmoshën e Nën-21-vjeçarëve dhe prandaj këto takime mbartin një rëndësi të veçantë për trajnerin Alban Bushi. Për trajnerin e Shpresave, Malta nuk është një kundërshtar edhe aq i dobët. Sipas Bushit, dera është e …

Më shumë