KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 27)

Sport

Shkëndija, paraqitje e shkëlqyer dhe shtim të financave

Shkëndija, paraqitje e shkëlqyer dhe shtim të financave

Shkëndija e Tetovës vazhdon të bëjë një paraqitje të shkëlqyer në veprimtaritë evropiane. Skuadra e shqiptarëve të Maqedonisë ka shkruar të martën në mbrëmje një tjetër kapitull të suksesshëm në historinë e saj. Kuqezinjtë tetovarë kanë trimfuar në duelin me moldavët e Sherifit të Tiraspolit, duke u kualifikuar me rezultatin …

Më shumë

Reali i Madridit pa Ronaldon? Lopetegui: Një sfidë emocionuese për mua si trajner

Reali i Madridit pa Ronaldon? Lopetegui: Një sfidë emocionuese për mua si trajner

Reali i Madridit ka nisur stërvitjen për sfidat ndërkombëtare që e presin, si dhe për Kampionatin Spanjoll në vazhdim. Por në skuadër bie në sy mungesa e Kristiano Ronaldos. “Paraqitja e skuadrës pa Kristiano Ronaldon është një sfidë emocionuese “, thotë Hulen Lopetegui, trajneri i Real Madridit, pas kalimit të …

Më shumë

Boriçiç: Shqipëria në hartën e futbollit europian

Boriçiç: Shqipëria në hartën e futbollit europian

Tirana kryeqyteti i volejbollit evropian. Ky është thelbi i konferencës për shtyp që presidenti i Federatës Evropiane të Volejbollit, Aleksandër Boriçiç, ka mbajtur pasditen e së hënës së bashku me të parin e volejbollit shqiptar, Erlind Pëllumbi. Përpara se të vinin në këtë konferencë për shtyp, Boriçiç është pritur nga …

Më shumë