KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 24)

Sport

Kroacia në gjysmëfinale, mes drithërimash pa fund mposht Rusinë me 11-metërsha

Kroacia në gjysmëfinale, mes drithërimash pa fund mposht Rusinë me 11-metërsha

Ka rezultuar një ndeshje që dukej se nuk do të përfundonte kurrë çerekfinalja e 4-të e Botërorit “Rusi 2018”, por pas 130-minutave dhe 10 goditjeve nga pika e bardhë, Kroacia ka triumfuar ndaj Rusisë. Ballkanasit fituan 4-3 ndaj vendasve pas goditjeve nga pika e bardhë, pasi koha e rregullt dhe …

Më shumë

Shumëfishohen shitjet e kokoshnikës, kapeles tradicionale ruse

Shumëfishohen shitjet e kokoshnikës, kapeles tradicionale ruse

Fabrika e prodhimit të kokoshnikëve, kapeleve tradicionale ruse ka shumë punë tani gjatë botërorit. Si vendasit dhe të huaj duan ta kenë një të tillë. Ata i porosisin nëpërmjet internetit apo edhe i blejnë nëpër dyqanet e posaçme. Natalia Prozorova, një tifoze e Rusisë tregon me emocion se nuk ka …

Më shumë

Futbollistët e vegjël të bllokuar, Infantino: FIFA do të ishte e nderuar t’i ftonte në finalen e botërorit 2018!

Futbollistët e vegjël të bllokuar, Infantino: FIFA do të ishte e nderuar t'i ftonte në finalen e botërorit 2018!

Të gjithë futbollistët e vegjël dhe trajneri i tyre që kanë mbetur të bllokuar në një shpellë në veri të Tailandës, janë të ftuar të marrin pjesë në finalen e botërorit rus. Ky është premtimi që ka bërë presidenti i FIFA-s Xhani Infantino. “Nëse, ashtu si të gjithë shpresojmë, skuadra …

Më shumë

Belgjika dërgon në shtëpi 5 herë kampionët e botës

Belgjika dërgon në shtëpi 5 herë kampionët e botës

Do të jetë një çështje e brendshme evropiane ajo e titullit të kampiones së botës, sepse, pasi është eliminuar Uruguai pasdite, edhe përfaqësuesja e fundit e mbetur nga Amerika Latine, Brazili, u eliminua përballë Belgjikës. 5 herë kampionët e botës janë mundur 1-2 përballë “Djajve të kuq”, të cilët rikthehen …

Më shumë

Shuhet ish futbollisti Skender Hyka, ylli i Tiranës në vitet ’60 – ’70

Shuhet ish futbollisti Skender Hyka, ylli i Tiranës në vitet '60 - '70

Futbolli shqiptar ka përcjellë të premten për në banesën e fundit një prej figurave më të spikatura të tij në gjysmëshekullin e fundit. Ish-futbollisti i shquar i Tiranës, ish-shef i klubit bardheblu, ish-Sekretari i Përgjithshëm i FSHF dhe për 5 legjislatura i zgjedhur anëtar i Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare …

Më shumë