KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 220)

Sport

Euro 2016: UEFA bën kontroll antidoping për lojtarët e kombëtares tonë

Austri, mblidhen "luftëtarët kuqezi"

UEFA ka zhvilluar një kontroll antidoping për futbollistët e kombëtares shqiptare. Inspektorët e sektorit antidoping në UEFA kanë qenë të pranishëm në qendrën stëvitore të kombëtares sonë në Austri në orët e para të mëngjesit të së mërkurës. Menjëherë pas zgjimit, 10 futbollistë i janë nënshtruar testeve përkatëse antidoping. Sokol Çikalleshi, …

Më shumë

Sekretari i FSHF-së, Shulku i dorëzon kupën skuadrës së Skëndërbeut

UEFA dënon Skënderbeun për trukim

Skënderbeu është shpallur kampion i Shqipërisë për të gjashtin vit radhazi në kategorinë superiore. Në një ceremoni madhështore në stadiumin Skënderbeu në Korçë, kampionët kanë marrë trofeun dhe medaljet përkatëse. Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku u ka dorëzuar trofeun kampionëve. Futbollistët, drejtuesit dhe tifozët e Skënderbeut kanë festuar …

Më shumë