KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 22)

Sport

Tafili: Erzeni, kundërshtar i fortë, por duam fitoren

Vllaznia përballet këtë javë me Erzenin, një sfidë për të cilën, përtej pritshmërive për fitore, duhet trajtuar me kujdes sipas futbollistit shkodran, Alsid Tafili. Mesfushori e pranon se edhe terreni i lojës mund të përbëjë problem. 31-vjeçari zbulon se e ka kapërcyer dëmtimin dhe është gati për skuadrën. Futbollisti shkodran …

Më shumë

Argjentina, kandidate për olimpiadën 2032

Buenos Aires është një kandidat potencial për të pritur Lojërat Olimpike të 2032. Kështu është shprehur presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach, duke marrë parasysh suksesin gjatë organizimit të Olimpiadës Rinore që përfundoi të enjten në kryeqytetin argjentinas. “Pasi pamë suksesin e tanishëm në olimpiadën rinore, nuk kam …

Më shumë