KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 219)

Sport

Euro 2016: Deschamps flet për kundërshtarët kuq e zi

Euro 2016: Deschamps flet për kundërshtarët kuq e zi

Didier Deschamps, trajneri i kombëtares së Francës, vendi mikpritës i Euro 2016, gjatë një interviste për zyrën e shtypit të Federatës së Futbollit të Kosovës foli edhe për kombëtaren e Shqipërisë, kundërshtare e Francës në Grupin A. Cfarë pritshmërishë keni nga Shqipëria? Ne shpresojmë që të gjejmë një mënyrë për …

Më shumë

Reali i Madridit siguron titullin e 11-të, triumfon në finalen e ligës së kampioneve ndaj Atletikos

Veprimtaria më prestigjioze e klubeve të kontinentit, Liga e Kampioneve, ka ulur të shtunën në mbrëmje siparin e këtij sezoni, duke kurorëzuar si kampion të saj, për të 11-ën herë në histori, Realin e Madridit, që ka mposhtur në finalen madrilene, Atletikon. Në fakt, për të përcaktuar fituesen e këtij …

Më shumë

Basketboll, nis përzgjedhja e nën-16-vjeçareve

Federata Shqiptare e Basketbollit ka organizuar përgjatë 3 ditëve të fundjavës një përzgjedhje të elementëve për Kombëtaren e Nën-16-vjeçarëve dhe, për trajnerin Afrim Bilali, ai që duhet vlerësuar ishte masiviteti i të rinjve që e luajnë këtë sport. Për ish-basketbollistin e njohur, tashmë trajner, elementët cilësorë nuk mungojnë. Pas Nën-16-vjeçarëve, …

Më shumë

Liga e Kampioneve,Real Madrid-Atletiko Madrid sfidojnë njëra-tjetrën sot në “San Siro”

Atletiko Madrid-Real Madrid është finalja e madhe e Ligës së Kampioneve. Sot në mbrëmje, në orën 20.45, Stadiumi San Siro në Milano do të jetë arena që do të presë spektaklin e derbit madrilen. Dy skuadrat kanë mbërritur që dje në Milano dhe kanë zhvilluar edhe seancat stërvitore. Gjithashtu edhe …

Më shumë

Futbollisti i Kombëtares kuqezi Ansi Agolli fiton kupën në Azerbajxhan

Futbollisti i Kombëtares kuqezi, Ansi Agolli, ka përmbyllur një tjetër sezon të jashtëzakonshëm në futbollin azer, duke i shtuar titullit “kampion” edhe trofeun e Kupës së Azerbajxhanit. Në finalen e zhvilluar të mërkurën në mbrëmje, ka qenë pikërisht një pasim i bukur i shqiptarit në minutën e parafundit, atë të …

Më shumë