KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 218)

Sport

De Biazi: Përzgjedhja e lojtarëve e vështirë dhe e vuajtur

De Biazi: Përzgjedhja e lojtarëve e vështirë dhe e vuajtur

“E vështirë dhe e vuajtur” e ka cilësuar trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, gjendjen emocionale në të cilën është gjendur kur i është dashur t’u komunikojë lojtarëve emrat që ai ka zgjedhur për në finalet e “Euro 2016” në Francë. Në konferencë për shtyp të mërkurën në mesditë, …

Më shumë

Euro 2016: Deschamps flet për kundërshtarët kuq e zi

Euro 2016: Deschamps flet për kundërshtarët kuq e zi

Didier Deschamps, trajneri i kombëtares së Francës, vendi mikpritës i Euro 2016, gjatë një interviste për zyrën e shtypit të Federatës së Futbollit të Kosovës foli edhe për kombëtaren e Shqipërisë, kundërshtare e Francës në Grupin A. Cfarë pritshmërishë keni nga Shqipëria? Ne shpresojmë që të gjejmë një mënyrë për …

Më shumë