KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 216)

Sport

“L’ Agapa SPA” shtëpia e kuqezinjve në “Francë 2016”

“L’ Agapa SPA” shtëpia e kuqezinjve në “Francë 2016”

Hoteli me pesë yje “L’ Agapa SPA”, në Perros Guirec, veriperëndimi i Francës, do të jetë rezidenca e ekipit kombëtar shqiptar, gjatë finaleve të Kampionatit Europian “Francë 2016”. Lajmi është njoftuar nga FSHF në faqen zyrtare në web. Ekipi do të qëndrojë në këtë hotel gjatë gjithë periudhës së finaleve …

Më shumë

Presidencialet e FIFA-s: Amerika e Jugut do të votojë për Infantino

Futbollistët e vegjël të bllokuar, Infantino: FIFA do të ishte e nderuar t'i ftonte në finalen e botërorit 2018!

Dhjetë federatat bija të Konfederatës Amerikanojugore të Futbollit (CONMEBOL) do të votojë sëbashku zviceranin Gianni Infantino për president të FIFA-s, këtë lajm e parapriu presidenti i sapozgjedhur i Federatës Boliviane të Futbollit (FBF), Rolando Jesús López Herbas. “López Herbas konfirmoi se vota e Bolivisë do t’i bashkohet nëntë votave të …

Më shumë

Dopingu, Gjonaj: Sfida më e madhe është edukimi i sportistëve

Dopingu, Gjonaj: Sfida më e madhe është edukimi i sportistëve

Sfida më e madhe në luftën kundër dopingut është edukimi i sportistëve dhe njerëzve të sportit. Ky ka qenë lajtmotivi i Konferencës Kombëtare për Anti-dopingun, që u mbajt të martën, 26 janar, në mjediset e Universitetit të Sporteve në Tiranë. Pjesëmarrësit në këtë konferencë, kryesisht sportistë, trajnerë, gjyqtarë, zyrtarë dhe …

Më shumë