KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 215)

Sport

JAVA 31 E KATEGORISË SUPERIORE, TË GJITHA NDESHJET LUHEN TË HËNËN

kategoria superiore java 31 ndeshjet luhen te henen

Pas një sërë ndryshime dhe shtyrjesh, është vendosur që Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit t’i luajë të hënën të gjitha ndeshjet e javës së saj të 31-të. Ndonëse ishte njoftuar fillimisht se sfida Vllaznia-Flamurtari do të luhej të dielën, tanimë edhe ajo është zhvendosur të hënën. I kontaktuar …

Më shumë

VOLEJBOLL, LUHET FINALJA E PARE: BARLETI VOLEJ MUND TIRANËN 3-1

volej-tirana-barleti finalja e kupes

Pas meshkujve, që kanë luajtur enjten në mbrëmje aktin e parë të finales së “play-off”-it për titullin “kampion”, është luajtur të premten në mbrëmje edhe takimi i parë finales së Kampionatit Kombëtar i Volejbollit për Femra. Ky duel final ka vënë përballë njëra-tjetrës dy skuadrat që kanë rivalizuar në parket …

Më shumë

Peshëngritja dështon në Evropian

X Peshengritja deshton ne EvropianX briken calja

Objektivi për të çuar në Olimpiadën e Rios një ekip me peshëngritës, nuk është arritur. Ky është konkluzioni i dalë në përfundim të konkurrimit të kombëtares së shtangës shqiptare në Evropianin e Norvegjisë. Kjo pasi asnjë nga sportistët tanë nuk arriti objektivin që i kishte vënë vetes. Pas këtij evropiani Federata …

Më shumë