KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 214)

Sport

Rama i vendosur për ndërtimin e “Arena Kombëtare”

FSHF ofron "Arenën Kombëtare" për Superkupën e Evropës për vitin 2020

Kryeministri socialist Edi Rama shprehu vendosmërinë e tij për ndërtimin e Stadiumit të ri “Arena Kombëtare”, përkundër kritikave të kundërshtarëve politikë dhe disa specialistëve. Duke prezantuar këtë projekt gjatë mbledhjes së KKT, zoti Rama tha se “kemi marrë mbështetje për projektin për stadiumin” duke shtuar se “Të gjithë njerëzit e …

Më shumë

Gjysmëfinalet e Ligës së Europës: Vijareal-Liverpul 1-0 dhe Shaktar-Sevija 2-2

vijareal, liverpul, gjysemfinalet, liga e europes, 2016,

Takimet e para gjysmëfinale të Ligës së Evropës kanë dhuruar surpriza. Në El Madrigal Vijareal ka mundur 1-0 Liverpulin, sfidë kjo që është transmetuar drejtpëdrejt nga televizioni shqiptar. Eshtë dashur minuta e 92-të e takimit që Adrian Lopez të shënojë golin e fitores për skuadrën spanjolle, duke ngritur peshë stadiumin …

Më shumë

VOLEJBOLL FEMRA – FINALJA E “PLAY-OFF”-IT, BARLETI VOLEJ I SHPALLET “KAMPION”

barleti volley tirana kampion volejboll finale play off

Edhe Kampionati Kombëtar i Volejbollit për Femra ka luajtur të enjten në mbrëmje ndeshjen e tretë të finales së “play-off”-it për titullin “kampion”, që ka vënë përballë njëra-tjetrës dy skuadrat që i kanë dhënë tonin këtij sportin në parket gjatë 5 viteve të fundit, Barleti Volejin dhe Tiranën. Dhe “kampionia” …

Më shumë

Sigal, sponsori i ri i kombëtares

sigal sponsor i kombetares shqiptare avni ponari siguracione 500 lojtare

Kompania Sigal Unika Grup Austria do të jetë sponsori i ri zyrtar i Kombëtares Shqiptare të Futbollit. Përveç kësaj, kjo kompani do të paguajë për dy vitet e ardhshme siguracionet shëndetësore të futbollistëve të të gjitha ekipeve kombëtare, duke filluar nga moshat, meshkuj dhe femra, kategorinë superiore dhe arbitrave të …

Më shumë

Volejboll për Meshkuj, ekipi i Studentit shpallet kampion

studenti tirana volejboll meshkuj finalja play off STUDENTI I TRAJNERIT TOMORI SHPALLET “KAMPION”

Kampionati Kombëtar i Volejbollit për Meshkuj ka luajtur të mërkurë në mbrëmje aktin e tretë të finales së “play-off”-it për titullin “kampion”, që ka vënë përballë njëra-tjetrës dy skuadrat që rivalizojnë në këtë vitet e fundit, Studentin dhe Tiranën. Dhe “rrjeta” e meshkujve e kurorëzuar mbrëmë kampionen e re, pasi …

Më shumë