KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 214)

Sport

Vazhdon dhuna në Marsejë, tifozët rusë sulmojnë ata anglezë dhe policinë

Të paktën 20 persona janë shtruar në spital, pasi tifozët anglezë dhe ata rusë u përplasën me njëri-tjetrin dhe me policinë franceze në qytetin port të Marsjës. Sipas agjencive ndërkombëtare të lajmeve, tifozët rusë i sulmuan ata anglezë që brenda stadiumit, pasi ndeshja e së shtunës në mbrëmje midis dy …

Më shumë

“Euro 2016”, tifozët shqiptarë japin spektakël gjigand atdhedashurie

"Euro 2016", tifozët shqiptarë japin spektakël gjigand atdhedashurie

Ndonëse humbi në takimin e parë me Zvicrën, Shqipëria duket se ka korrur fitoren e parë me paraqitjen e shkëlqyer të sportëdashësve të saj në “Euro 2016”. Stadiumi i Lensit u kthye në një arenë spektakli gjigand të atdhedashurisë nga mijëra shqiptarë që ishin mbledhur nga gjithë Europa për ti dhënë …

Më shumë