KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 212)

Sport

JAVA E 33-TË E KATEGORISË SUPERIORE, TIRANA-PARTIZANI, DREJTPËRDREJT NË RTSH

tirana, partizani, kategoria superiore, java 33, derbi, rtsh drejtperdrejt

Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit do t’i luajë sot të gjitha takimet e javës së saj të 33-të dhe, sikundër ka bërë gjatë gjithë këtij sezoni, Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar do të sjellë për sportdashësit njërin prej këtyre takime, Dhe ndeshja e përzgjedhur nga transmetuesi publik është padyshim …

Më shumë

SONTE BAJERN I MYNIHUT-ATLETIKO E MADRIDIT, LIGA E KAMPIONËVE NJEH SOT FINALISTËT E SAJ TË PARË

Veprimtaria më prestigjoze e klubeve të kontinentit, Liga e Kampioneve, do të njohë sonte finalistet e saj të parë, kur Bajerni i Mynihut dhe Atletiko e Madridit të zbresin në fushën e blertë të stadiumit të mrekullueshëm, “Allianz Arena” për të zhvilluar ndeshjen e kthimit të gjysmëfinaleve. Takimi i parë, …

Më shumë