KRYEFAQJA » LAJME » Sport (Faqe 212)

Sport

Euro 2016, mediat evropiane vlerësojnë shpirtin e paepur të skuadrës shqiptare

Humbja e Shqipërisë në ndeshjen e dytë të vlefshme për grupin A të Evropianit 2016 përballë Francës vendase, është komentuar gjerësisht nga mediat evropiane. Pothuajse të gjitha kanë vlerësuar shpirtin e skuadrës kuqezi dhe cilësojnë si mizor pësimin e dy golave në minutat e fundit të ndeshjes. “Fiton Franca, muri …

Më shumë

“Euro 2016” mbyllet në barazim 0-0 pjesa e parë Shqipëri – Francë

"Euro 2016" mbyllet në barazim 0-0 pjesa e parë Shqipëri - Francë

Shqipëria e ka mbyllur në barazim pjesën e parë me Francën, me një mbështetje entuziaste të mijëra e mijëra shqiptarëve në stadiumin “Velodrom” të Marsejës. Ndryshe nga takimi me Zvicerën ekipi i përzgjedhur nga De Biazi ka bërë një paraqitje shumë të mirë dhe ka luajtur si i barabartë me …

Më shumë